Zboží.cz

S jakými údaji pracujeme

RUS účet

RUS účet je pro Zboží čistě numerické ID. Dostáváme ho ve chvíli, kdy registrovaný uživatel Seznamu přijde na Zboží.cz, a držíme ho kvůli navázání věcí, co u nás uživatelé dělají:

  • Přidávání recenzí produktů a e-shopů (ty držíme neomezeně dlouho)
  • Přidávání produktů do Oblíbených
  • Inzerce na Zboží (pro e-shopy, řídí se obchodními podmínkami)
E-mailová adresa

E-mailovou adresu sbíráme od e-shopů přes konverzní kód. Na tyto adresy pak posíláme nakupujícím výzvy k hodnocení e-shopu, eventuálně produktu. S daty o nákupu máme asociované e-mailové adresy, které u sebe držíme 230 dní. Výzvy k hodnocení produktu posíláme po šesti měsících, aby si ho člověk měl šanci opravdu zkusit. Abychom ale nikoho neobtěžovali častými e-maily, můžeme odeslání výzvy odeslat o něco později. Kvůli ochraně dat jsou adresy zašifrované s tím, že klíče jsou k dispozici pouze na provozních serverech. Následně u nákupů držíme neomezeně dlouho záznamy, na které e-mailové adresy jsme už posílali žádosti o hodnocení produktu. Ty využíváme k tomu, abychom žádosti neposílali opakovaně.

Rozesílání e-mailů pro nás zajišťuje služba Mailgun, která tak dostává e-mailové adresy ve chvíli, kdy zpracovává odchozí e-maily. Následně si je drží 30 dní v ladicích informacích a v případě, že se nakupující z e-mailů odhlásí, drží si jeho adresu neomezeně dlouho, aby věděla, že na tento e-mail nemá nic posílat.

E-mailová adresa u hlášení chyb

E-mailové adresy, které dostaneme jako adresu pro odpověď ve formuláři „Nahlásit chybu“, archivujeme neomezeně dlouho v rámci auditu práce administrátorů Zboží, kteří hlášené problémy vyřizují.

IP adresy

IP adresu požadavků ukládáme:

  • S informací o nákupu obdrženou v rámci konverzního kódu
  • V záznamech o zobrazení a prokliku jednotlivých nabídek i produktů na webu
  • U recenzí produktů a e-shopů na webu

Tyto údaje držíme 90 dní, a to kvůli prověřování možných podvodů a manipulací. U recenzí produktů a e-shopů dále držíme jeden rok hash IP address opět kvůli odhalování manipulace s recenzemi.

Ladící data

Zboží v rámci svého běžného provozu tvoří logy (ladicí a trasovací záznamy), které používáme pro dohledávání případných technických problémů. Logy požadavků často obsahují IP adresy a mohou se v nich vyskytovat i jiná osobní data. Držíme je 90 dní.