Trainee a studenti

V Seznamu věříme na lidské kvality a pokud máte ten správný zápal, všechno se dá naučit. A proto jsme vytvořili Trainee program, kde získáte cenné informace a zkušenosti. Praxe a stáže vám rozšíří znalosti, ale také vás prezentují jako aktivního a zkušenějšího kandidáta při hledání budoucí práce. To můžete využít i v Seznamu a po ukončení programu ostříleně přejít na hlavní pracovní poměr. Trainee program jsme udělali časově flexibilní, abyste praxi mohli v pohodě kombinovat i se studiem.

Žádné volné pozice pro Trainee a studenty

Nejsou aktivní žádné relevantní inzeráty.

Jak to chodí v týmu

Začátky bývají náročnější, obzvlášť pro někoho, kdo je firemním prostředím ještě nepolíben. Zkrátka nic se nemá uspěchat a na hození do vody moc nevěříme, takže vám dáme klid na adaptaci. A to jak pracovní, tak mezilidskou, protože navazování dobrých vztahů si v Seznamu hledíme. Navíc vás čekají různá školení na daném oddělení, abyste pochopili souvislosti a získali potřebné know-how. Kromě odbornějších školení se můžete zúčastnit i různých rozvojových školeních na soft skills, která organizují naši trenéři. A taky budete mít k dispozici svého mentora. Tenhle anděl strážný si vás vezme pod křídla a provede vás denními úkoly, poskytne cenné rady a také dá zpětnou vazbu.

Časté dotazy

Co následuje po Trainee programu?

Těší nás, že ze studentů, kteří u nás absolvují Trainee program, se často stanou i naši kolegové. Pokud si během programu osvojíte potřebné dovednosti a prokážete svůj potenciál, můžete se po skončení programu ostříleně přihlásit na otevřené pozice. Právě proto je nejvhodnější uvažovat o absolvování Trainee programu ve vyšších nebo posledních ročnících VŠ, abyste po ukončení studia nastartovali svou (vlastně už rozjetou) kariéru.

Jak podporujeme odborné práce studentů?

Rádi vám pomůžeme při psaní bakalářky nebo diplomky. Přijít můžete s vlastním tématem, nebo se zeptat, jaké témata aktuálně nabízíme my. Se svými nápady na závěrečnou práci a pár slovy o sobě nám můžete psát na kariera@firma.seznam.cz.

Jak probíhá výběrko do Trainee programu?

Po přihlášení na výběrko a odeslání vašeho životopisu se vám do pár dnů ozve některý z našich recruiterů. V první fázi vás čeká telefonický rozhovor, kde zjistíme základní předpoklady a vaši motivaci pro pozici, případně se doptáme na vaše časové možnosti a finanční očekávání. Někdy kvůli velkému množství uchazečů zasíláme dotazník, kde se na tyto informace ptáme. Prosíme vyplňte ho co nejdříve a odešlete nazpět, občas jsme žádostmi zasypáni, tak ať vám stihneme odpovědět. 

Pokud máte seznamácké předpoklady, posouváte se do užšího výběru. A my se budeme těšit s vámi na pohovor. Forma pohovoru záleží na tom, o kterou Trainee pozici máte zájem, každé výběrko totiž probíhá trochu jinak. U IT pozic většinou zasíláme praktický úkol a po jeho úspěšném splnění pak máte možnost setkat se přímo s manažerem na osobním pohovoru. U pozic v oblasti online marketingu nebo obchodu pak nejčastěji využíváme formu Assessment Centra, kde na vás čekají různé úkoly ke splnění a pokud jste mezi nejlepšími, máte k nám dveře otevřené.

Jak se stát Trainee v Seznamu?

Znalosti jsou samozřejmě důležité. Ale u Trainee programů je pro nás ještě cennější vaše nadšení pro danou oblast. A taky ochota učit se a pracovat na sobě. Jsme otevření se individuálně domluvit na rozvržení vaší praxe podle vašich možností, ať se vám daří skloubit práci u nás s vaším studiem. Ale upřímně říkáme, že pokud praxi v Seznamu nemůžete věnovat 20 hodin týdně po dobu jednoho roku, nemá teď naše spolupráce ještě smysl. 

Trainee programy otevíráme nejčastěji v létě, tak se nezapomeňte přihlásit. Začátek programu startuje v září. Ale už teď se na vás těšíme.

Jak u nás funguje praxe nebo stáž?

Potřebujete během středoškolského studia absolvovat povinnou praxi? I s tím vám rádi pomůžeme. Vybírat můžete z IT a technických oddělení, zpravodajství, vývoje, online reklamy nebo Skliku. Se zájmem o praxi se nám prosím ozvěte alespoň 6 týdnů před jejím plánovaným začátkem na kariera@firma.seznam.cz.

Jaké mají Trainees benefity?

Telefon a notebook pro vaši práci jsou samozřejmostí. Ovšem kromě získání praktických zkušeností a nějaké té koruny máte jako Trainee přístup i k řadě firemních benefitů. Mezi ně patří cenná vzdělávací školení a workshopy, které pořádáme pouze interně. Zdarma tak například zlepšíte svou komunikaci, práci s time managementem, prezentační dovednosti, práci s Excelem, jak zvládat stres a mnoho dalšího. Na pražské nebo brněnské pobočce můžete také zdarma využít posilovnu, případně rohlík point. Dvakrát do měsíce vás čeká i nálož vitamínů, protože do kuchyněk na všechny pobočky vozíme čerstvé bedýnky s ovocem. V neposlední řadě pak můžete vzít s sebou do práce svého domácího mazlíčka, protože jsme dog-friendly nejen podle firemního maskota, ale i v kancelářích.

Proč do toho jít s námi

Česká internetová jednička

Na vlnách internetu jedeme už od roku 1996, takže nějaká ta bouře nás nerozhází. Máme pevnou pozici i v době silné konkurence a stabilní místo nabízíme i vám.

Služby, které pomáhají

Z jedné domovské stránky jsme se pořádně rozrostli. Dnes máme na triku řadu oblíbených služeb, které denně ulehčují život milionům lidí na českém internetu.

Inovace, AI a jedinečné technologie

Inovujeme technologie tak, aby byl český internet stále bezpečným místem. A umíme rozvinout i váš potenciál, protože na lidech nám záleží až na prvním místě.

Nezávislá média

Nevlastní nás žádný politik ani magnát, za naším zpravodajstvím a publicistikou stojí tvrdá a poctivá práce nezávislých novinářů a profíků mediálního světa.

Korporát s neformálním prostředím

Pravidla respektujeme, ale nehrotíme. Zakládáme si na upřímné komunikaci a pomáháme si. A rádi se potkáváme i ve fitku nebo v hospodě.

Onboarding a zpětná vazba

Ať už nastoupíte na jakoukoliv pozici, čeká vás kompletní zaškolení, přátelský přístup a pomocné ruce našich skvělých trenérů.

Na co se můžete těšit

Pružná pracovní doba
Někdo je ranní ptáče a nejvíc práce udělá se svítáním, někdo zas sova a nejvíc klidu na práci má večer. Důležité jsou pro nás kvalitní výsledky, ne váš rozvrh hodin.
Home office lze dohodnout
V kanceláři bychom vás přeci jen rádi občas potkali, ať se nedivíme, kde jste se u nás vzali. Ale že jde někdy práce líp od ruky z domácího prostředí, tomu taky rozumíme. Domluvte se s nadřízeným a jistě najdete dobrý kompromis.
Interní vzdělávání
U nás se nudit nebudete. Osobnímu i profesnímu rozvoji fandíme a nabízíme nekonečně příležitostí k seberozvoji a vzdělávání, včetně pomoci od profesionálních trenérů.
Ovoce do práce
Nálož vitamínů 2x měsíčně, občas i s nějakým chuťovým překvápkem.
Sportu zdar
V Praze a Brně si můžete dát do těla v naší posilovně, ve velkých pobočkách i na hodinách jógy.
Pet friendly
Že je maskot Seznamu pes, není úplná náhoda. Čtyřnohé kolegy vítáme, dokonce s námi chodí i na porady.

Kudy vede cesta do Seznamu

Koukněte, jak vypadá výběrko, pohovor nebo první den v Seznamu, ať se vaše cesta na vysněnou pozici obejde bez zbytečných škobrtnutí.

1 Zaslání životopisu

Dejte nám o sobě vědět, i když třeba hned nevíte, co by vám slušelo za pozici. Míst máme spousty a HR profíků taky, určitě něco vymyslíme.

2 Jak probíhá výběrko

Pokud vaše kvality pasují na pozici, zavoláme vám a probereme vzájemné představy o nástupu, náplni práce nebo finančním očekávání. Máme shodu? Rádi vás pozveme na první (nebo druhé) kolo pohovoru.

3 A je tu samotné výběrko

Výběrka probíhají online i offline, ale nebojte se žádného výslechu, je to spíš profesní pokec a upřímnosti si ceníme.

4 Je to tady! Nabídka práce

Do týmu skvěle pasujete a rádi bychom vás pasovali na Seznamáka. E-mailem vám proto pošleme oficiální nabídku práce, kde znova shrnujeme důležité body spolupráce. Všechno souhlasí? Prima, dejte nám vědět, že do toho jdete s námi.

5 Vítejte na palubě, aneb Pre-onboarding

Skvěle, plácli jsme si na spolupráci. Smlouvu u nás můžete podepsat v den nástupu, ale jestli už se nemůžete dočkat, připravíme ji k podpisu i dřív. A rovnou můžete nasát informace na dobrém kafi s někým z budoucího týmu.

6 Hurá, váš první den v Seznamu

Každý začátek měsíce vítáme všechny nováčky u nás na centrále v Praze. Vyřešíme potřebnou administrativu, předáme vám techniku, seznámíme vás s kolegy a nakonec vás provedeme po našem labyrintu.

7 Adaptace aneb jééé, funguje to!

Na začátku to vypadá možná trochu chaoticky, ale nebojte, máme promakaný systém školení pro každou pozici, takže co neumíte, rádi naučíme.

8 Umíte vše levou zadní? Pak je tu interní vzdělávání

Po rozpačitém začátku jste už profíci v oboru, gratulujeme. A protože umět všechno je nuda, náš tým trenérů vám rád poradí s dalším rozvojem. A nabídka je nekonečně bohatá, vybrat si můžete z našeho e-learningu nebo školení přímo na míru.

Kde nás najdete

Mapa Česko a Slovensko
Praha
Seznam.cz, a.s.
Radlická 3294/10
150 00 Praha 5 – Smíchov
Naše centrála je velmi dobře dostupná, můžete dorazit metrem na lince B, jednou z nesčetných tramvají nebo autobusem. Autobusové nádraží Na Knížecí je hned za rohem.
Metro
B – Anděl
Tramvaj
1 3 4 5 7 9 10 12 14 15 16 20 21
Bus
123 167 191
Brno
Seznam.cz, a.s.
The Campus Science Park – Budova C
Palachovo náměstí 797/4
625 00 Brno – Starý Lískovec
Nejbližší zastávka je Nemocnice Bohunice. Pokud jste přijeli vlakem, na nádraží skočte do tramvaje č. 8 a za 20 minut jste u nás. Parkovat lze v podzemních garážích nebo v okolních oblastech Campus Square.
Tramvaj
3 8
Bus
40 50 51 69
Trolejbus
25
Ostrava – Vítkovice
Seznam.cz, a.s.
Ruská 87/11
703 00 Ostrava – Vítkovice
Pokud nás navštívíte autem, pár míst k parkování najdete přímo na našem malém parkovišti. A pokud chcete využít MHD, přímo z vlakového nádraží se k nám dostanete tramvají č. 1 nebo 2.
Tramvaj
1 2

Chcete u nás pracovat jako Trainee?

Chcete u nás pracovat jako Trainee?