Nejčastější dotazy

Co by vás ještě mohlo zajímat a my jsme na to mysleli už za vás. Sepsali jsme rychlý přehled otázek a odpovědí.

Co následuje po Trainee programu?

Těší nás, že ze studentů, kteří u nás absolvují Trainee program, se často stanou i naši kolegové. Pokud si během programu osvojíte potřebné dovednosti a prokážete svůj potenciál, můžete se po skončení programu ostříleně přihlásit na otevřené pozice. Právě proto je nejvhodnější uvažovat o absolvování Trainee programu ve vyšších nebo posledních ročnících VŠ, abyste po ukončení studia nastartovali svou (vlastně už rozjetou) kariéru.

Co se můžu na vzdělávacích kurzech naučit jako manažer nebo šéf?

Ani manažeři a šéfové u nás nepřijdou zkrátka, kromě třídílné komplexní manažerské akademie máme dalších 13 témat kurzů. Mezi nejžádanější patří třeba emoční inteligence v leadershipu, delegování, nebo koučovský přístup.

Co se můžu na vzdělávacích kurzech naučit jako obchodník?

Naši obchodníci jsou v péči trenérů, a to průběžně po celou dobu od svého nástupu. Vybrušují si produktové základy i obchodní dovednosti, součástí tréningů jsou i simulace obchodních rozhovorů, obchodní workshopy na míru a podpora v terénu u klientů.

Co se můžu na vzdělávacích kurzech naučit?

Aktuálně máme v nabídce více než 30 dovednostních tréninků. Společně s ostatními kolegy z různých oddělení se můžete na kurzech třeba naučit, jak v životě vyjednávat, plánovat a neprokrastinovat, jak asertivně komunikovat nebo jak řešit konflikty. A v nabídce kurzů najdete i originální témata pro interní vzdělávání, jako třeba dechový workshop, jak se více hýbat v kanceláři, základy mediální gramotnosti a kritického myšlení, nebo jak využívat své silné stránky v rámci svého seberozvoje.

Jak podporujeme odborné práce studentů?

Rádi vám pomůžeme při psaní bakalářky nebo diplomky. Přijít můžete s vlastním tématem, nebo se zeptat, jaké témata aktuálně nabízíme my. Se svými nápady na závěrečnou práci a pár slovy o sobě nám můžete psát na kariera@firma.seznam.cz.

Jak pracujeme s API technologiemi?

Rozvíjíme a optimalizujeme REST API a GraphQL. Zaměřujeme se na efektivní a flexibilní propojení aplikací a zajišťování vysoké dostupnosti a škálovatelnosti.

Jak pracujeme s Big Data?

Využíváme Spark, Hadoop, Flink a Kafka pro zpracování a analýzu velkých objemů dat. Implementujeme Elasticsearch pro full-textové vyhledávání v aplikacích.

Jak probíhá výběrko do Trainee programu?

Po přihlášení na výběrko a odeslání vašeho životopisu se vám do pár dnů ozve některý z našich recruiterů. V první fázi vás čeká telefonický rozhovor, kde zjistíme základní předpoklady a vaši motivaci pro pozici, případně se doptáme na vaše časové možnosti a finanční očekávání. Někdy kvůli velkému množství uchazečů zasíláme dotazník, kde se na tyto informace ptáme. Prosíme vyplňte ho co nejdříve a odešlete nazpět, občas jsme žádostmi zasypáni, tak ať vám stihneme odpovědět. 

Pokud máte seznamácké předpoklady, posouváte se do užšího výběru. A my se budeme těšit s vámi na pohovor. Forma pohovoru záleží na tom, o kterou Trainee pozici máte zájem, každé výběrko totiž probíhá trochu jinak. U IT pozic většinou zasíláme praktický úkol a po jeho úspěšném splnění pak máte možnost setkat se přímo s manažerem na osobním pohovoru. U pozic v oblasti online marketingu nebo obchodu pak nejčastěji využíváme formu Assessment Centra, kde na vás čekají různé úkoly ke splnění a pokud jste mezi nejlepšími, máte k nám dveře otevřené.

Jak probíhá výběrko na pozice odborných specialistů?

Vzhledem k tomu, že se jedná o mix pozic, které vyžadují jednotlivé specializace a potřeby, přesný detail se dozvíte od HR Specialisty. Ten s vámi výběrko absolvuje a zřejmě se vás bude ptát na zkušenosti s telefonickou simulací, gramatikou, práce s textem na PC nebo třeba prezentací apod. Někde můžete využít Assessment centrum, kde se potkáte s vícerými uchazeči. 

Jak probíhá zaškolení?

Čeká vás úvodní „nováčkovský“ den s našimi Trenéry. U některých pozic vás uvítá i produktové školení. Každý z manažerů má vytvořený plán vašeho zaučování, který přizpůsobuje vaším možnostem a tempu. V týmech jsou standardně seniorní kolegové nebo tzn. buddy, který vám se vším pomůže. 

Jak řešíme IT Bezpečnost a Cloudová řešení?

Zajišťujeme bezpečnost systémů a pracujeme na cloudových řešení a infrastruktuře. Využíváme znalosti technologií jako Linux, Docker, Kubernetes, Gitlab, Nginx pro vytváření bezpečných a škálovatelných cloudových aplikací.

Jak se stát Trainee v Seznamu?

Znalosti jsou samozřejmě důležité. Ale u Trainee programů je pro nás ještě cennější vaše nadšení pro danou oblast. A taky ochota učit se a pracovat na sobě. Jsme otevření se individuálně domluvit na rozvržení vaší praxe podle vašich možností, ať se vám daří skloubit práci u nás s vaším studiem. Ale upřímně říkáme, že pokud praxi v Seznamu nemůžete věnovat 20 hodin týdně po dobu jednoho roku, nemá teď naše spolupráce ještě smysl. 

Trainee programy otevíráme nejčastěji v létě, tak se nezapomeňte přihlásit. Začátek programu startuje v září. Ale už teď se na vás těšíme.

Jak u nás funguje praxe nebo stáž?

Potřebujete během středoškolského studia absolvovat povinnou praxi? I s tím vám rádi pomůžeme. Vybírat můžete z IT a technických oddělení, zpravodajství, vývoje, online reklamy nebo Skliku. Se zájmem o praxi se nám prosím ozvěte alespoň 6 týdnů před jejím plánovaným začátkem na kariera@firma.seznam.cz.

Jak vypadá Front-End vývoj?

Používáme Vanilla JavaScript, React, TypeScript pro tvorbu interaktivních webových rozhraní, využíváme HTML a CSS pro stylování a layout. Integrujeme tyto aplikace s backendovými systémy pomocí REST API a GraphQL.

Jak vypadá Kontejnerizace a Orchestrace?

Pracujeme s Dockerem a Kubernetem pro správu a škálování aplikací v kontejnerizovaných prostředích. Zahrnujeme práci s Ansible a Terraform pro automatizaci konfigurací.

Jak vypadá Monitoring a Vizualizace?

Využíváme Grafanu a Prometheus pro vizualizaci dat a monitorování systémů.

Jak vypadá obchod na Telesales?

Seznamácké Telesales není call centrum. Na Telesalesu se kolegové a kolegyně starají o naše klienty a pomáhají jim s propagací jejich podnikání. Vše vyřeší efektivně a rychle po telefonu.

Jak vypadá obchod v Skliku a RTB?

To jsou oddělení, kde pracují kolegové přímo s našimi vlastními reklamními systémy. V týmech máme konzultanty, kteří mají za úkol vyhodnocovat data a následně doporučit našim klientům a agenturám, jak nejlépe dosáhnout reklamních cílů. A setkáte se i s kolegy, kteří kampaně průběžně optimalizují a vyhodnocují.

Jak vypadá obchodní síť?

Kolegové v síti se s našimi klienty potkávají osobně na obchodních schůzkách. Celý pracovní čas si naši Accounti organizují sami, nikdo jim nedává schůzky do kalendáře, ale jsou páni svého času.

Jak vypadá oddělení klíčových zákazníků?

Obchodníci na pozici Key Account managera fungují v roli marketingových a projektových specialistů, kteří klientům radí s komplexním marketingovým mixem. Umí tedy klientům nabídnout široké spektrum možností a služeb nejen v online marketingu, ale také formáty pro televizi, rádio, tisk. Ve svém portfoliu mívají několik desítek klientů a o ty se dlouhodobě starají. Spolupracují ale i s kolegy z naší obchodní sítě na rozvoji menších klientů.

Jak vypadá práce v Brand Studiu?

Seznam Brand Studio proráží cestu nativní reklamě na českém mediálním trhu. Nativní články, videa a podcasty zajímají internetové uživatele a jsou funkční hlavně pro větší značky. V týmu Brand Studia pracují marketingoví stratégové a projekťáci, novináři, kreativci i datoví analytici a optimalizátoři kampaní. Společně tvoří různorodé kampaně, které mají dopad na vnímání značek a vyhrávají ceny i v celosvětové konkurenci.

Jak vypadá Síťová a Storage Infrastruktura?

Zajišťujeme provoz a rozvoj síťové infrastruktury s použitím technologií jako CISCO/JUNIPER a PaloAlto. Pracujeme se storage systémy jako Ceph a Swift a používáme Linux, Ansible, Terraform pro jejich správu.

Jak vypadá vývoj mobilní aplikace?

Vyvíjíme aplikace pro Android s využitím Kotlinu a pro iOS s použitím Swiftu. Formujeme uživatelské zkušenosti na nejoblíbenějších platformách s důrazem na vysokou dostupnost a škálovatelnost cloudových aplikací.

Jaké mají Trainees benefity?

Telefon a notebook pro vaši práci jsou samozřejmostí. Ovšem kromě získání praktických zkušeností a nějaké té koruny máte jako Trainee přístup i k řadě firemních benefitů. Mezi ně patří cenná vzdělávací školení a workshopy, které pořádáme pouze interně. Zdarma tak například zlepšíte svou komunikaci, práci s time managementem, prezentační dovednosti, práci s Excelem, jak zvládat stres a mnoho dalšího. Na pražské nebo brněnské pobočce můžete také zdarma využít posilovnu, případně rohlík point. Dvakrát do měsíce vás čeká i nálož vitamínů, protože do kuchyněk na všechny pobočky vozíme čerstvé bedýnky s ovocem. V neposlední řadě pak můžete vzít s sebou do práce svého domácího mazlíčka, protože jsme dog-friendly nejen podle firemního maskota, ale i v kancelářích.

Jaké používáme databázové Systémy?

Automatizujeme a spravujeme databázové systémy jako PostgreSQL a MySQL.

Jaké programy v Mapách používáte?

K práci využíváme programovací jazyky Python, C++ i Go, framework FastAPI a databázi PostgreSQL, na mapové projekce naši kartografové oceňují Mercator.

Jaké využíváme programovací jazyky a software?

Specializujeme se na Python, Javu, C++, Golang, Kotlin, Swift a JavaScript pro vývoj různých projektů, a to od webových aplikací až po komplexní systémy. Zahrnujeme znalosti technologií jako Gitlab CI/CD pro kontinuální integraci a deployment.

Mohu mít v kanceláři psa?

Jsme dog friendly kancelář, takže Seznamáci si běžně do práce čtyřnohé mazlíčky vodí. Ke slušnosti ovšem patří zeptat se ostatních, zda nemají  třeba alergii. 

Mohu využívat Home office?

V Seznamu samozřejmě home office nabízíme, ale míra záleží na jednotlivých odděleních a osobní domluvě. 

Na jaké pozice se můžu posunout v Administrativním týmu?

Specialisté často postupují do role Senior Specialista, Konzultant, Senior Konzultant, nebo se dostanu do vedoucích rolí jako je Teamleader nebo Manager. Ale se správnou chutí učit se není problém posunout se do zcela jiné divize. 

Na jakých pobočkách vzdělávací kurzy najdu?

Potkáváme se online, osobně, v terénu, na centrále i na pobočkách. Ať už Seznamák potřebuje jakoukoliv podporu, formu umíme přizpůsobit individuálním potřebám. Na kurzech se potkáváme osobně v Praze, ale i na pobočkách v Brně a v Ostravě. Dojedeme za vámi ale kamkoliv.

Využíváte k učení i umělou inteligenci?

I budoucnost firemního vzdělávání bude ovlivněna automatizací, AI i virtuální realitou. Osobní kontakt a „živé“ trenéry nahrazovat ale nebudeme. Nové technologie využíváme jako nástroje pro zefektivnění vzdělávání.