Jak získat práci v Seznamu

Každý rok přijímáme desítky nadějných juniorů, kteří u nás získají mentoring, školení a podporu pro svůj profesní růst. Nejeden Seznamák na šéfovské pozici, který dnes pracuje na klíčových projektech, se u nás vypracoval právě z juniorní pozice. A to je nejlepší vysvědčení jak pro juniora, tak pro nás. Za bezmála 30 let Seznam vyrostl z čistě technologické firmy i do obchodní, mediální a společenské platformy. Může tak kromě IT oborů nabídnout juniorské pozice v mnoha dalších profesích, ať už chcete odstartovat svoji kariéru třeba jako obchodník, mediální konzultant nebo markeťák.

Jak získat práci v IT a proč jít do Seznamu

Stojíme v čele digitální inovace a technologického pokroku. U nás budete součástí týmu, který formuje digitální prostor a vytváří produkty a služby pro miliony lidí. Pracovat u nás znamená přístup k nejmodernějším technologiím i možnost osobního a profesního růstu v přátelském a podporujícím prostředí.

Jaké pozice máme pro juniory v IT

Naše juniorní pozice a Trainee programy jsme navrhli tak, aby poskytovaly skvělou příležitost pro učení, růst a rozvoj klíčových dovedností, které jsou nezbytné pro úspěšnou kariéru v IT. Pokud jste studenti a absolventi IT oborů, kteří hledají praktické zkušenosti a chtějí se ponořit do reálných projektů pod vedením zkušených mentorů, naše programy jsou přesně pro vás.

Kam se z juniorských pozic posunout dál

V Seznamu jsou možnosti růstu prakticky neomezené. Juniorní programátoři a účastníci Trainee programů mají šanci růst a postupovat na pozice s vyšší odpovědností. To může znamenat cestu od vývoje konkrétních aplikací až po architektonické plánování a technické vedení projektů. Podporujeme Seznamáky v jejich profesním rozvoji a nabízíme příležitosti k účasti na špičkových konferencích, workshopech a dalších vzdělávacích aktivitách. Cílem je, aby se z juniorních programátorů a Trainees stali zkušení profesionálové, kteří mají vliv na technologický směr a inovace v Seznamu i v širším IT průmyslu.

Jak získat práci v Seznamu jako programátor

Razíme cestu novým trendům a k ruce máme nejmodernější technologie. A přivítáme i další nápadité hlavy jak zkušených programátorů, tak i začínajících talentů. Programování u nás není jen o psaní kódů, věnujeme se i verzování kódů, pravidelným sprint planningům, integračním testům a dalším ajťáckým lahůdkám. Zkrátka ať už jste programátor frontendu či backendu, QA Engineer, Infrastructure Engineer, Security Engineer nebo pracujete v jiném oboru IT, rádi vám přisuneme židli do našeho týmu.

Nemusíte mít bohaté zkušenosti s programováním, pro začátek vám postačí otevřená mysl, logické a analytické myšlení. Důležité je mít prokazatelný přehled v oboru informačních technologií a nakloníte si nás ukázkou svého kódu nebo projektu, na kterém jste pracovali.

Jak získat práci v Seznamu jako obchodník

Jste přirozeně komunikativní, máte vyřídilku a obchodního ducha? Pak je pro vás nejlepší cestou do Seznamu naše Obchodní oddělení, které vám otevře dveře do světa online marketingu a reklamy. Na začátku čeká každého nováčka komplexní zaučení se zaměřením na prodejní a produktové dovednosti. Pozice v obchodě je tak vhodná i pro nezkušené kandidáty. Důležité jsou pro nás spíše správné předpoklady a chuť na sobě pracovat.

Jaké zkušenosti u juniorních obchoďáků očekáváme

Obchodník se setká s různými formáty reklamy, aby pochopil fungování jednotlivých služeb a produktů. Pro klienta funguje jako obchodní a marketingový poradce a hledá mu vždy řešení na míru. Na pozici Account Manager Telesales (obchodník na telefonu) nebo Account Manager (obchodník v terénu) můžete začít i jako junior bez zkušeností a postupně se vypracovat.

Kam se z juniorských obchodních pozic lze posunout

Obchodníci u nás začínají často s malými klienty, pak se přesouvají na ty střední a větší až k těm klíčovým. Pokud je obchodník šikovný, může se posouvat nejen mezi obchodními divizemi, ale postoupí třeba i do pozice konzultanta, vedoucího týmu nebo manažera.

Jak získat práci v Seznamu jako markeťák

Další možností pro juniory jsou pozice v marketingu. Jednou z takových jsou například pozice Specialista Skliku či Specialista Zboží.cz. Interně u nás tyto pozice spadají pod Obchodní oddělení, protože se starají o kampaně našich klientů. Specialisté mají na starosti zakládání, správu a optimalizaci kampaní, jejich vyhodnocování a radí přímo našim klientům, jak kampaně vylepšovat.

Nejdůležitější je chuť učit se. Ale pokud jste například absolventi vysokých škol se zájmem o online marketing, tyto pozice jsou vám na míru. Čeká vás kompletní zaškolení do našich systémů a podpora zkušenějších kolegů. I z těchto pozic je možný růst do rolí Senior specialistů, konzultantů apod.

Jak začít v Seznamu, když ještě studujete

Teorie se má ideálně trénovat v praxi, to je jasné. Ovšem jak to udělat? V Seznamu jednoduše. Řešením jsou Trainee programy, které pohodlně zkombinujete s denním vysokoškolským studiem. Jedná se totiž o flexibilní úvazek na max. 20 hodin týdně. A pokud studujete už vyšší ročník, může být pro vás Trainee program rovnou přestupnou stanicí na plný úvazek.

Trainee programy otevíráme každoročně v několika oblastech a týmech. Základní rozdělení je Trainee program v IT a Trainee program v online marketingu. Ten první je zaměřený hlavně na technologie, ať už ve frontendu nebo backendu. Trainees v programu online marketingu zase mají možnost získat praxi v týmech Skliku, RTB, Zboží, Brand Studiu, Projektové kanceláři a dalších zajímavých místech.

Kariérní růst

Spousta Seznamáků na manažerských pozicích v Seznamu začínala právě v Trainee programu nebo na některé z juniorních a absolventských pozicích. Stačí „jen“ na sobě pracovat. Ale nebojte, nejste na to sami, právě k vašemu rychlému růstu máme v Seznamu promakaný systém vzdělávání.

V Seznamu máme interní oddělení Vzdělávání. To nabízí spoustu užitečných e-learningů i otevřených kurzů a workshopů, které pomáhají rozvíjet zejména soft skills. Není to jen o účasti na školení, ale také o vlastní aktivitě a iniciativě. Interně pořádáme zajímavé meetupy, sdílíme zkušenosti a některé týmy nabízejí i mini stáže nebo rotace. A je na každém, zda a jak tyto příležitosti využije.