Zpracování osobních údajů

Udělením souhlasu se zpracováním osobních údajů si můžete užívat naše služby naplno a podle svých představ. Obsah i zobrazovaná reklama totiž budou odpovídat vašim zájmům a preferencím.

Nejčastější dotazy

Jaká konkrétní data o mně Seznam sbírá?

V obecné rovině můžeme tato data rozdělit do dvou oblastí. Jednak jde o různé identifikátory, například o zařízení, ze kterého na internet přicházíte, o prohlížeči, který používáte, nebo e-mailovou adresu, kterou se na konkrétní službu registrujete. Druhou skupinu dat pak tvoří informace o vás a vašem chování, tj. jaké stránky navštěvujete, na co klikáte, co vyhledáváte nebo jakého jste pohlaví či přibližného věku.

Je bezpečné prozradit, co mě na internetu zajímá?

Souhlasem se sdílením dat budeme vědět pouze to, jaké články rádi čtete nebo co jste si třeba koupili. Můžeme vám pak lépe doporučovat obsah, který vás baví, ať už je to sport, politika nebo šerm. A naopak před vámi nebudeme šermovat tématy, o která jste nikdy neprojevili zájem.

Když udělím souhlas se zpracováním osobních údajů, budou mě více pronásledovat reklamy?

Ať už se sdílením svých dat souhlasíte nebo ne, na webu uvidíte stejné množství reklam. Ovšem se souhlasem budou více odrážet vaše zájmy. Žádných vlezlých nabídek se ovšem bát nemusíte, telefonní čísla ani e-maily rozhodně neprodáváme nebo neposkytujeme žádným třetím subjektům.

Jak nakládáte s mými daty?

Seznam vaše osobní data chrání, a to za pevnou hradbou vlastních datových center. Ta jsou vyzbrojena špičkovou technologií a všechna sídlí u nás v Česku. S vašimi daty také nijak neobchodujeme. Našim partnerům poskytujeme pouze pseudonymizované údaje, ze kterých je sice patrné, do jaké věkové skupiny člověk patří, kde přibližně se nachází, o co se na internetu zajímá a jaké používá zařízení, ale je naprosto nemožné z toho odvodit, o koho konkrétně se jedná. Právě tato data se využívají k cílení reklamy.

Mohu nějak ovlivnit, jaká data o mně sbíráte?

Vaše soukromí v Seznamu respektujeme a nic před vámi neskrýváme. Jsme transparentní a ve svém účtu si můžete kdykoli zkontrolovat, jaká data s námi sdílíte. Vaše sdílené aktivity si můžete i upravit, abyste dostávali ještě relevantnější obsah nebo reklamy. Stejně tak můžete svůj souhlas kdykoli zrušit.

Co se stane, když odmítnu dát souhlas se zpracováním osobních údajů?

V takovém případě si budeme za naše služby účtovat poplatek ve výši 79 korun měsíčně. Do této doby jsme byli schopni financovat naše miliardové investice do provozu a zkvalitňování našich služeb z příjmů z cílené reklamy. Tento monetizační model však v důsledku externích faktorů, které proměňují digitální trh, přestává být udržitelný. Proto v Seznamu hledáme nejlepší možná řešení, stejně jako je hledají jiní hráči nejen na tuzemském online trhu. Jedná se o nový standard, na který reagujeme produktem Seznam bez cílené reklamy. Pro uživatele, kteří nadále umožní cílit na ně online reklamu, se nic nemění a naše služby mohou využívat jako doposud. Ostatním uživatelům nabízíme alternativu využívání našich služeb bez cílení reklamy za poplatek.

Bude se mi i bez udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů zobrazovat reklama?

Reklama se vám bude na službách objevovat stále, nicméně nebude cílená. Nebudeme totiž znát vaše zájmy a preference.

Co je Seznam bez cílené reklamy?

Seznam bez cílené reklamy nabízí lidem, kteří nechtějí na internetu sdílet své osobní údaje, zvolit si zobrazování necílené reklamy namísto té cílené. Měsíční poplatek za tuto službu činí 79 korun a uživatelé se mohou kdykoli rozmyslet, jaký typ inzerce jim má česká internetová jednička zobrazovat.

Kam se mohu obrátit v případě technických problémů s produktem Seznam bez cílené reklamy?

Odpovědi na technické dotazy vám poskytnou kolegové na naší infolince. Je dostupná telefonicky či online každý všední den od 8.00 do 16.30 hodin.