Personalizace obsahu a reklamy

V Seznamu chceme, aby vás používání našich služeb a aplikací bavilo, proto vám díky personalizovanému obsahu a reklamě můžeme přizpůsobit sdělení „na míru“ a zobrazovat vám např. jen články, které vás zajímají a mají pro vás přidanou hodnotu.

Kromě celé řady služeb a aplikací provozujeme i vlastní reklamní systém, pomocí kterého vám můžeme zobrazit reklamu nejen ve výsledcích vyhledávání na Seznamu, ale i na všech webových stránkách našich služeb či od našich partnerů.

Naše reklamy poznáte jednoduše, a to podle ikony se psí tlapkou, která se nachází v pravém dolním rohu. Kliknutím na ni vás přesměrujeme na stránku, kde najdete vše o personalizované reklamě, včetně možnosti jejího nastavení.

S vaším souhlasem pak můžeme z webů a aplikací sbírat informace o vaší aktivitě, navštívených stránkách a způsobu jejich využití. Takové informace nám umožňují personalizovat obsah i reklamy, uložit předvolby pro účely dalších návštěv, zobrazit relevantnější výsledky vyhledávání a doručovat pro vás zajímavá reklamní sdělení. Výrazně tím snížíme míru nežádoucí reklamy a zlepšíme vám uživatelský zážitek při návštěvách webů.

Nejčastější dotazy

Jak nastavit personalizaci reklamy?

Přejděte do svého Seznam Účtu, kde si můžete nastavit či upravit zobrazování reklam podle vašich zájmů (tj. personalizovaných reklam), které jsme zjistili podle vašich aktivit na službách Seznamu. Tyto oblasti zájmů přiřazujeme pouze v případě, že máte nastavený souhlas s personalizací reklamy či obsahu. V opačném případě je ve svém účtu nenajdete.

Co mi personalizace obsahu a reklamy přinese?

Smyslem personalizace obsahu a reklamy je, že vám chceme na internetových stránkách zobrazovat jen to, co vás zajímá a může mít pro vás přidanou hodnotu. Ať už se jedná o články, reklamní sdělení nebo funkce, jako je třeba předpověď počasí, kterou vám zobrazíme podle vaší geografické polohy. Zájmy vyhodnocujeme podle vašich aktivit na internetu. Pokud tedy často navštěvujete stránky s automobilovou tematikou, budeme vám více zobrazovat nabídky z této oblasti. Personalizované funkce nám umožňují i např. automatické doplňování ve „vyhledávání“ jednotlivých služeb ve chvíli, kdy zadáte svůj dotaz.