Dlouhodobě spolupracujeme s vybranými neziskovými partnery a snažíme se je podporovat v tom, co umí nejlépe – pomáhat svému okolí. Naše pomoc má mnoho podob, od poskytnutí reklamního prostoru zdarma přes příspěvky našich zaměstnanců do sbírek až po fyzickou pomoc přímo u našich partnerů v rámci firemních dobrovolnických dnů.
Podpora a pomoc dospělým, dětem i rodinám v obtížných životních situacích.
Člověk v tísni je nevládní nezisková organizace, která usiluje o otevřenou, informovanou, angažovanou a zodpovědnou společnost u nás i za hranicemi.
Elpida pomáhá seniorům stát se sebevědomou a respektovanou součástí společnosti. Provozuje vzdělávací a kulturní centrum, krizovou linku a vydává časopis Vital.
Komunitní centrum Petrklíč se stará o seniory a usiluje o to, aby mohli díky osobní asistenci a pečovatelské službě zůstat co nejdéle ve svém domácím prostředí.
Obecně prospěšná společnost Dejme šanci dětem poskytuje komplexní pomoc konkrétním dětem a mladým lidem z dětských domovů zejména při jejich osamostatňování.
Organizace Splněné dětské přání se věnuje dětem se zdravotním omezením a jejich rodinám. Propojují komunity a vytvářejí společnost bez předsudků, bariér, strachu i nálepek.
Nadace Terezy Maxové dětem se věnuje prevenci nežádoucího odebrání dítěte z rodinného prostředí, podpoře náhradního rodičovství a kompenzaci nedostatků ústavní výchovy.
Be Charity podporuje dlouhodobě nemocné a znevýhodněné. Pomáhá formou příspěvků na léčbu, rehabilitaci či na koupi zdravotnických pomůcek a materiálu.
Toulcův dvůr poskytuje ve svém ve středisku ekologické výchovy práci desítkám osob se zdravotním znevýhodněním na různých pracovních pozicích.
Aranžérie je sociální podnik, ve kterém připravují květiny osoby s epilepsií a maminky pečující o handicapované děti.
Lemniskáta provozuje chráněné pracoviště pro lidi s mentálním, fyzickým či psychickým postižením.
For Impact vznikl za účelem zlepšování povědomí o výrobcích chráněných dílen a osob s postižením. Pomáhá dílnám zvyšovat odbyt, aby byly samostatné a nezávislé na dotacích.
Sue-Ryder se zaměřuje na seniory a jejich rodiny. Usiluje o to, aby v České republice mohl každý důstojně zestárnout.
Dobrá rodina věří, že náhradní rodič může úplně od základu změnit život dítěte. Podporuje adoptivní rodiče i pěstouny a připravuje zájemce na jejich novou roli.
Dětské krizové centrum pomáhá týraným, zneužívaným a zanedbávaným dětem. Zaměřuje se také na děti, které jsou obětí trestného činu nebo šikany.
Projekt Šance pomáhá „dětem ulice“ postavit se na vlastní nohy. Jeho mottem je, že není umění dát někomu v nouzi najíst, ale důležité je naučit ho si na jídlo vydělat.
Best of the Best motivuje mládež i dospělé k pravidelnému pohybu. Využívá k tomu moderní umění a tanec a pořádá soutěž pro taneční skupiny všech současných stylů.
Život 90 podporuje nezávislost starších lidí. Usiluje o to, aby byli co nejsamostatnější, nevzdávali se vlastního úsudku a zůstali součástí společenského života.
Obecně prospěšná společnost Jako doma podporuje v Praze ženy bez domova. Pomáhá jim zvednout se z obtížné situace, získat zaměstnání a vrátit se zpět do běžného života. Projekt pomáhá ženám se zajištěním základních nezbytností až po pomoc se zabydlováním.
Nadační fond pomoci a jeho dárcovská platforma Znesnáze jsou efektivní cestou k pomoci a bezpečným místem pro založení charitativní sbírky – jak pro klienty, tak pro dárce. Jsou tu pro kohokoliv v těžké životní situaci a podporují projekty, které do společnosti vnáší dobro.
Obecně prospěšná společnost se věnuje zejména osvětě, vzdělávání a rozvoji náhradní rodinné péče v Česku. Zaměřuje se v ní na širokou veřejnost, ale i na samotné pěstouny a pěstounské děti. Hlavním cílem je pomoci najít dostatek pěstounů pro děti.
Hlavním účelem spolku je otevírání těžkých tabu témat, ale také osvěta, prevence, poskytování obecně prospěšných činností, podpora a ochrana lidských práv, zejména v oblasti ochrany a podpory obětí sexuálního násilí, zneužívání, domácího násilí a incestu.
Sociální a zdravotní péče o handicapované a jinak znevýhodněné lidi.
Sbírka Bílá pastelka pořádaná Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých České republiky na podporu speciálních služeb pro zrakově postižené.
Teiresiás zajišťuje, aby studijní obory akreditované na Masarykově univerzitě byly přístupné studentům se smyslovým nebo jiným handicapem.
Středisko Elsa poskytuje služby studentům a uchazečům o studium se specifickými potřebami, které vyplývají z jejich tělesného nebo duševního postižení.
Fakultní transfuzní oddělení VFN provádí běžné odběry u dobrovolných dárců krve nejen v areálu nemocnice, ale i mimo Všeobecnou fakultní nemocnici v Praze.
Ministr zdraví je ideová a expertní interdisciplinární platforma spojující profesionály z různých oblastí, kteří chtějí dosáhnout nutné změny v systému českého zdravotnictví.
Dům pro Julii je dětský hospic podporující rodiny s vážně nemocnými dětmi, kterým poskytuje nepřetržitou 24hodinovou péči.
Suchej únor se zaměřuje na osvětu a prevenci v oblasti závislostí a nadměrné konzumace alkoholu. Každoročně motivuje cca milion Čechů k únorové pauze nejen od alkoholu.
Muži proti rakovině pomáhají v boji s nádory varlat a prostaty. Získané příspěvky investují do vybavení urologických pracovišť, pořádání přednášek a poskytování psychologické pomoci.
Centrum paliativní péče se zaměřuje na vzdělávání, osvětu a výzkum v oblasti kvality péče o vážně nemocné a umírající. Podporuje nemocnice, hospice i domovy pro seniory.
Konto Bariéry je stěžejním projektem Nadace Charty 77 a nejdéle trvající sbírkou v České republice. Každý den pomáhá handicapovaným lidem a organizacím s jejich péčí.
Domov sv. Josefa je zařízení pro pacienty s roztroušenou sklerózou. Nabízí krátkodobé i dlouhodobé pobyty zaměřené na rehabilitaci a kvalitnější život nemocných i jejich blízkých.
Loono učí širokou veřejnost, jak se správně starat o své zdraví. O zdraví a těle mluví srozumitelně a inspirují lidi, aby se o sebe starali rádi a včas.
Zdravotní klaun rozdává radost a smích nejen nemocným dětem, osamělým seniorům, ale i geriatrickým pacientům a zdravotnickému personálu.
Srdcem Robinson pomáhá rodinám se zdravotně znevýhodněnými dětmi. Přináší naději a úsměv dětem a dospívajícím s vážnou diagnózou a podporu těm, kteří se o ně starají.
Ergo Aktiv je centrum neurorehabilitace pro osoby po mrtvici, úrazech hlavy nebo po jiném poškození mozku. Zvyšuje kvalitu života především mladších lidí a jejich blízkých.
Nedoklubko podporuje rodiče předčasně narozených dětí a neonatologická oddělení v celé České republice. Hlavním cílem je psychosociální pomoc.
Paracentrum Fenix pomáhá lidem po poškození míchy s návratem do aktivního života a jejich blízkým. Bojuje také za lepší společenské začlenění pacientů.
Dům Ronalda McDonalda umožňuje vážně nemocným dětem přístup ke špičkové lékařské péči a nabízí jejich rodinám podporu formou kvalitního a pohodlného ubytování.
Cesta domů provozuje domácí hospic a poradnu pro nevyléčitelně nemocné i jejich rodiny a blízké. Přispívá tím ke zlepšení péče o lidi na konci života.
Autis Centrum poskytuje registrované sociální služby a podporu dětem i dospělým s autismem a jejich rodinám.
Debra pomáhá lidem s tzv. nemocí motýlích křídel, které propojuje s lékaři a specialisty. Poskytuje sociální služby i poradenství, organizuje odborné konference a podílí se na osvětě.
Klub nemocných cystickou fibrózou pomáhá lidem s tímto onemocněním zlepšovat kvalitu života. Zároveň o cystické fibróze informuje širokou veřejnost.
Péče srdcem pomáhá lidem, kteří k životu potřebují asistenci druhé osoby. Osobní asistenti pomáhají klientům zvládat úkony, které jsou pro ně v důsledku zdravotního omezení příliš náročné.
Veřejně prospěšná organizace EDA poskytuje sociální službu rané péče už více než 30 let. Podporuje a provází rodiny dětí se zrakovým postižením v domácím prostředí, aby zažívaly radost, přijetí a úspěch bez strachu o budoucnost.
Pacientská organizace Popálky pomáhá primárně popáleným lidem všech věkových kategorií, ale i jejich blízkým vrátit se do běžného života. Vzdělávají veřejnost a děti v oblasti prevence popálenin a poskytnutí první pomoci.
Poskytuje na lince 212 812 540 psychoterapii anonymně a bez úhrady všem od 16 let do seniorského věku. Pomáhá klientům, které trápí vztahy v rodině, partnerství či zaměstnání, úzkosti, pocity samoty, deprese nebo tlak a očekávání okolí.
Nezisková organizace pečující o duševní zdraví dětí i dospělých. Přináší prevenci v péči o psychiku, šíří praktické a ověřené informace a usiluje o to, aby se konverzace o duševním zdraví stala součástí běžného života moderní společnosti, kde se nikdo nestydí říct o pomoc.
Spolek už dlouhá léta pomáhá dětem, ale i dospělým klientům s různými zdravotními diagnózami či specifickými potřebami pomocí hiporehabilitačních metod ve fyzioterapii a ergoterapii co nejvíce rozvíjet své schopnosti a dovednosti.
Jedná se především o terénní sociální službu, kdy poradkyně dojíždí domů do rodin dětí s handicapem od narození až do 7 let věku. Pomáhají jim laskavě, empaticky a odborně zvládnout těžkou situaci a žít naplněný život.
Rozvoj demokracie, vyšší společenská odpovědnost a občanské uvědomění.
Projekt Dětský čin roku podporuje děti v konání dobra a šíření pomoci. Se svými příběhy se do něj mohou zapojit žáci základních škol, osmiletých gymnázií a speciálních ZŠ z celé České republiky.
Post Bellum vypráví příběhy pamětníků a zveřejňuje je v online archivu Paměť národa. Každoročně uděluje Ceny Paměti národa a pomáhá těm, kdo bojují s totalitními režimy.
Institut pro památky a kulturu pomáhá majitelům památek s jejich záchranou pro budoucí generace. Pořádá konference a diskuze, vydává časopis a zaměstnává lidi s hendikepem.
Open House Praha probouzí v lidech zájem o městskou architekturu a veřejný prostor. Kromě pořádání festivalu se zaměřují na komentované procházky a prohlídky pro veřejnost.
Spoluškola věří, že kvalitní vzdělání hraje v životě klíčovou roli. Usiluje o to, aby všechny děti maximálně naplnily svůj vzdělávací potenciál, a zvýšily si tak šance na úspěšný život.
EDUin se snaží o systémovou změnu stylu výuky v Česku. Pravidelně informuje o dění v oblasti vzdělávání a podněcuje celospolečenskou diskuzi o jeho efektivitě a kvalitě.
Techsoup Česká republika rozvíjí technologické kapacity a digitální kompetence českých neziskovek, příspěvkových organizací a veřejných knihoven pomocí vzdělávání a konzultací.
Linka bezpečí je dětská telefonická krizová linka pro děti a studenty do 26 let. Služba funguje na čísle 116 111, je zdarma a anonymní.
Diecézní charita Brno je nástrojem katolické církve v poskytování sociálních služeb, zdravotní péče, humanitární a krizové pomoci.
Vesna je ženský vzdělávací spolek působící v Jihomoravském kraji zaměřený na materiální pomoc rodinám v nouzi. Funguje také jako poradce a rozcestník sociálních služeb.
Skautský institut pečuje o paměť skautingu a věnuje se jeho popularizaci. Komunita skautů vytváří prostor pro setkávání, debatu a hledání nových impulzů.
Klas/Levínek je vzdělávací zařízení, které se zaměřuje zejména na podporu komunitního života, práci s dětmi a učí je tolerovat multikulturní společnost.
Klokánek je projekt Fondu ohrožených dětí, jehož cílem je nabídnout dětem namísto ústavní výchovy přechodnou rodinnou péči.
Šatník pomáhá rodinám samoživitelů. Od dárců shromažďuje oblečení, hračky nebo hygienické potřeby, které jsou určeny nejen dětem, ale i jejich rodičům v materiální nouzi.
Replug me Education vede lidi ke zdravému vztahu k technologiím. Organizaci tvoří tým psychologů a sociologů, kterým záleží na tom, aby se lidé neztráceli v online světě.
Rekonstrukce státu lobbuje u politiků za změny pro moderní a férový stát. Zasazují se o politiku bez korupce a státní správu, která odpovídá požadavkům 21. století.
Hlídač státu kontroluje, analyzuje a propojuje data z registru smluv, veřejných zakázek, dotací aj. Občané tak mohou kontrolovat, jak stát hospodaří s penězi daňových poplatníků.
Političtí vězni eticky zachycují a uchovávají paměť a životní zkušenosti bývalých politických vězňů a vězeňkyň a jejich rodinných příslušníků formou rozhovorů, videí či fotografií.
Unicef si stojí za tím, že každé dítě má právo na zdraví, na život, přiměřenou výživu, na vzdělání, ochranu před konflikty, týráním a jakýmkoliv zneužíváním a vykořisťováním.
Pěšky městem hájí chůzi jako nejlepší způsob dopravy na krátkou vzdálenost. Vytváří bezpečné prostředí pro chodce, podporují ozeleňování ulic a kultivují veřejná prostranství.
Vzdělání budoucnosti organizuje IT kroužky pro děti. Nabízí pokročilý vzdělávací systém v informatice, kde studenty provádí IT od úplných základů až po složitější projekty.
Eduzměna informuje veřejnost a média o proměnách světa vzdělávání a vzdělávací politiky. Propojuje odbornou a širokou veřejnost a kultivuje debatu o těchto tématech.
Učitelská platforma považuje vzdělání za nejlepší investici. Zapojení učitelé vzdělávají a vychovávají své studenty s hodnotami a kompetencemi k celoživotnímu vzdělávání.
NePornu nabízí pomocnou ruku těm, kteří se chtějí zbavit závislosti na pornu. Zároveň rozšiřuje povědomí o rizicích sledování pornografie.
Auto*Mat se zabývá zlepšováním dopravy a veřejného prostoru v Praze. Jde o největší neziskovou organizací, která se těmto tématům denně věnuje na odborné úrovni.
Amnesty International je apolitické a nezávislé hnutí, které od roku 1961 monitoruje dodržování lidských práv po celém světě a vede kampaně proti jejich porušování.
Cílem Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky je podpora plurality a svobody českých médií, aby pomohla zajistit základní předpoklady demokratického politického systému a kultivaci mediálního prostředí.
Vzdělávací centrum, které už více než čtyři desítky let propojuje děti a přírodu ve prospěch obou. Vyvíjí inovativní enviromentální programy, materiály a publikace pro učitele a rodiče, kteří vedou děti k zodpovědnosti vůči životnímu prostředí.
Lektorské centrum Calm2be poskytuje osobní rozvoj pro děti a dospělé metodou Extraokulárního vidění, které pomáhá rozvíjet mysl, vědomí a lepší intuici. Hlavním posláním je, aby se děti i dospělí stali jistějšími, zodpovědnějšími a zlepšili si vztahy kolem sebe.
Nezisková organizace, která v Česku podporuje rozvoj tzv. Wikimedia projektů. Zaměřuje se především na propagaci a podporu svobodného obsahu a podporu komunity lidí české Wikipedie. Cílem je, aby měl každý člověk svobodný přístup k informacím.
Nezávislá nezisková organizace, která už 25 let mapuje a odhaluje korupci, chrání veřejné rozpočty a nezávislost klíčových dohledových institucí. Podporuje hodnoty právního státu, aby náš demokratický systém odolal politickým tlakům a snahám o jeho privatizaci.
Vzdělávací organizace tvořená mladými a aktivními lidmi, kteří se věnují boji proti dezinformacím, vzdělávání informační gramotnosti, kritickému myšlení a všemožným nástrahám mediálního světa a sociálních sítí.
Nezisková organizace buduje celorepublikovou síť digitálních asistentů. Jedná se o propojení dobrovolníků, kteří jsou připraveni pomáhat seniorům zdarma se správným a bezpečným používáním chytrých zařízení.
Spolek, který se snaží naučit lidi, jak hospodařit s potravinami. Cílem spolku je snížení plýtvání s jídlem, proto usilují o systémové změny v darování jídla, pořádají informační kampaně, happeningy a vzdělávají firmy.
Zodpovědnost k přírodě, dlouhodobě udržitelný životní styl a péče o zvířata.
Nadační fond Psí naděje pomáhá opuštěným nebo týraným psům, stejně jako podporuje psí útulky, azyly a osoby z řad soukromých ochránců zvířat.
Spolek For4est rozšiřuje povědomí společnosti o ochraně přírody a udržitelném rozvoji. Stojí za projektem Čistý les, který se zaměřuje na úklidy přírody.
Moment je síť nadačních second handů, která přispívá k lokální cirkulaci použitého zboží. Výtěžek z prodeje oblečení putuje na konto českých neziskovek.
AniDef zachraňuje týraná a opuštěná zvířata. Věnuje se i preventivním a edukačním programům pro školy, které se zaměřují na péči o zvířata.
Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.
Archetyp stojí za vznikem farmářských trhů v ČR. Kromě trhů organizuje i čtyři festivaly podporující lokální vinaře a minipivovary.
Obecně prospěšná společnost Pomocné tlapky se od svého založení v únoru 2001 zabývá chovem, předvýchovou a výcvikem asistenčních psů.
České Švýcarsko dbá o šetrný rozvoj cestovního ruchu v regionu České Švýcarsko. Zaměřuje se na ochranu přírodních a kulturních hodnot, regionální projekty či vzdělávání a osvětu.
Farma Kapsa pomáhá zvířatům v nouzi. Buď na stálo, nebo dočasně je pohostí vodou, jídlem, noclehem, pelíškem, odbornou péčí, výběhem a pohlazením.
Swap Prague učí zodpovědnějším návykům v oblasti udržitelného životního stylu. Věnují se interaktivním eventům, swapům, přednáškám a workshopům.
Živá půda informuje a vysvětluje, jak správně pečovat o půdu, která představuje trvalý zdroj potravin a současně hraje klíčovou roli při zadržování vody v krajině.
Bez obalu se zabývá osvětou v předcházení vzniku odpadu. Vzdělává, inspiruje a motivuje k šetrné spotřebě a udržitelnému způsobu života.
Dočasky De De poskytují azyl týraným a opuštěným psům a kočkám. Spolek své čtyřnohé svěřence připravuje na nový začátek v lepším domově a zajišťuje pro ně zdravotní péči.
Jediná organizace v České republice, která se cíleně zaměřujeme na pomoc zvířatům od lidí bez domova a zvířatům žijícím s lidmi, kteří se dostali do tíživé životní situace nebo se pohybují „na okraji společnosti“ a nedovedou se o zvíře dostatečně postarat.
Poskytuje podporu lidem, kteří jsou těžce zrakově postižení a nevidomým držitelům vodicích psů. Organizace formou procvičování a edukačních pobytů napomáhá klientům správně s vodicím psem pracovat po celou dobu jeho aktivní služby.