Festival mediálního
vzdělávání

Každé léto pořádáme Festival mediálního vzdělávání, jedinou akci svého druhu v České republice, která je určena zájemcům z řad pedagogů a knihovníků. Několikadenní festival je složen z workshopů, ukázkových lekcí a návštěvy tuzemských redakcí.

Kapacita letošního Festivalu mediálního vzdělávání je naplněná. Děkujeme za váš zájem a budeme se těšit příští rok.

Letošní Festival mediálního vzdělávání 2024 proběhne v termínu od 19. do 22. srpna. První den se potkáme v kině Přítomnost na panelové debatě. Lekce a workshopy budou probíhat na pražském Gymnáziu Na Zatlance. Odpolední exkurze se uskuteční přímo v redakcích vybraných médií.

V rámci panelové debaty, která se uskuteční v pondělí, se můžete těšit na téma Dezinformace a bezpečnost, o kterém přijdou promluvit zástupci BIS, Armády ČR, Vojenské kanceláře prezidenta republiky, Vlády ČR i Ministerstva vnitra. Formou ukázkových lekcí, které budou probíhat od úterý do čtvrtka, si budete moct vyzkoušet metodiky připravené všemi významnými aktéry, kteří se angažují v oblasti mediálního vzdělávání. Patří mezi ně například JSNS, Zvol si info, Fakescape, Faketicky, UPOL, NYU Prague, Transmision, Elpida či AI dětem. Inspiraci můžete najít i v metodikách připravených knihovnami, jako jsou Městská knihovna v Praze, Městská knihovna Litvínov nebo Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové.

Součástí jsou i exkurze do redakcí Seznam Zprávy, TV Nova, Prima TV, České televize apod. Po skončení workshopů a lekcí zamíříme vždy do redakcí vybraných mediálních domů.

Nejčastější dotazy

Kdo se může na Festival mediálního vzdělávání přihlásit?

Festival mediálního vzdělávání je primárně určen pro vzdělavatele mediální gramotnosti, tedy učitele a knihovníky.

Mohu zaplatit registrační poplatek za festival na místě?

To bohužel možné není, platit lze pouze bezhotovostně na základě vystavené faktury.

Jak a kdy se mohu přihlásit na jednotlivé přednášky?

Na základě zaplacené faktury, která přijde zájemci, který se závazně registroval, vám pošleme link, který vás odkáže na rezervační systém jednotlivých přednášek a lekcí.

V případě, že nemohu na festival dorazit, vracíte peníze?

Ke každé žádosti o vrácení registračního poplatku přistupujeme individuálně. Pádnými důvody pro vrácení hotovosti mohou být vážné osobní problémy či například zdravotní komplikace.

Je na festival bezbariérový přístup?

Festival pořádáme na pražském Gymnáziu Na Zatlance, kde bohužel není bezbariérový přístup.