Logo Seznam.cz

Naše logo patří mezi chráněné typografické značky, proto abychom zachovali jeho originalitu, je potřeba při práci s ním dodržovat několik pravidel. Ještě, než začnete s logem pracovat, ověřte si, prosím, že máte náš souhlas k jeho využití.

Logo

Logo Seznam.cz je originální typografická značka obsahující název domény, která v základní podobě kombinuje červenou a černou barvu. Použití loga bez doménové koncovky „.cz“ je zakázané, stejně jako její překreslování.

Okolo loga se vyskytuje minimální ochranný prostor, do kterého nesmí zasahovat jiný grafický prvek, text, ilustrace či fotografie. Zároveň určuje minimální vzdálenost značky od okraje formátu, a to z důvodu dobré čitelnosti. Její správná velikost je daná poměrově. Vždy má hodnotu 2/3 x, kde „x“ představuje výšku loga.

Logo by mělo být vždy co nejčitelnější a současně v kontrastu s podkladovou plochou. Proto preferujeme využití základní červené a černé barvy na bílém pozadí. Pokud je nutné vložit logo na černou, nebo jinou celobarevnou plochu, využíváme kompletně bílou barvu. Černobílé logo používáme v černobílém tisku a všude tam, kde není z technických důvodů možné zajistit základní barevnou kombinaci.

Nejčastější chybou je použití loga na tmavém pozadí s bílým písmem a červeným „S“, případně pak ještě celočervené písmo.

Barvy

V Seznamu používáme tři základní barvy, které vycházejí právě z našeho loga – a to červenou, černou a bílou. Až budete s barvami pracovat, ujistěte se, prosím, že pracujete se správným barevným profilem.

HEX: #CC0000
RGB: 204/0/0
CMYK: 0/100/100/8
PANTONE: 485 C

HEX: #000000
RGB: 0/0/0

CMYK: 0/0/0/100

PANTONE: Black C

HEX: #FFFFFF
RGB: 255/255/255

CMYK: 0/0/0/0

PANTONE: White C