Sherlock Senior

Vzdělávací program pro všechny zájemce o mediální gramotnost v důchodovém věku, kteří chtějí lépe porozumět médiím, aktuálním trendům v komunikaci, internetu, sociálním sítím nebo fenoménu dezinformací.

Pro zájemce nabízíme fyzické i online přednášky na různá témata, která se týkají médií a mediálního prostředí. Pokud jste univerzita třetího věku, knihovna, případně spolek a máte zájem o některý z námi nabízených kurzů, ozvěte se nám a domluvíme se na případné návštěvě ve vašem městě či online setkání.

Každý měsíc připravujeme nejen pro seniory zpravodaj o aktuálních dezinformacích, které se šíří řetězovými e-maily nebo na sociálních sítích. Odhalujeme jejich původ a uvádíme je na pravou míru. Zároveň pravidelně představujeme nové trendy a nástroje, které se ke vzájemné komunikaci mezi lidmi používají. Pokud se i vy chcete stát naším čtenářem, stačí vyplnit svou e-mailovou adresu a newsletter Sherlock Senior vám bude chodit pravidelně každý měsíc do e-mailové schránky.

Nejnovější Sherlock

Dubnový zpravodaj Sherlock Senior

10. 4. 2024

Představíme si i zajímavé aktuální hoaxy, jako je evropský zákaz oprav vozidel starších 15 let nebo fotografie s hajlujícím Navalným.

Březnový zpravodaj Sherlock Senior

13. 3. 2024

Po newsletterech budeme v seriálu o nových mediálních trendech pokračovat s dalším fenoménem, tentokrát s podcasty.

Sherlockova příručka

Chcete si ověřit, zda správně vnímáte zprávy, které se k vám z médií nebo internetu dostávají? Stáhněte si příručku o falešných informacích.