Mapy.cz pro každého

Naše služby mohou používat i hendikepovaní nebo nevidomí. Právě pro ně jsme vytvořili haptické mapy, ve kterých se dá orientovat díky hmatu. Mapy pomáhaly i během koronavirové pandemie a každý den ulehčují práci jednotkám integrovaného záchranného systému.

Haptické mapy nabízí Seznam ve spolupráci se středisky ELSA na pražské ČVUT a Teiresiás na Masarykově univerzitě od roku 2014. Tyto speciální mapové podklady jsou dostupné pro celý svět v malém, středním nebo velkém měřítku. V případě, že haptickou mapu potřebujete, rádi vám ji zdarma vytiskneme a pošleme.

Jak získat haptickou mapu?

Vím, jakou oblast potřebuji
Potřebuji asistenci

Pokud chcete s výběrem mapy poradit nebo si s něčím nevíte rady, obraťte se na e-mailové adresy našich partnerských organizací: atelion@elsa.cvut.cz nebo teiresias@muni.cz

Vozíčkářské trasy

Na turistické mapě zobrazujeme vozíčkářské trasy s barevným značením. Najdete je na počítači, v mobilní aplikaci i v offline mapách.

Mapy.cz pro jednotky integrovaného záchranného systému

Jednotkám IZS hrdě poskytujeme naše mapové podklady zdarma, aby je mohly využít v jejich interních systémech letecké záchranné služby, policie i hasičů. Díky detailnímu zpracování map nemusejí složitě dohledávat místo zásahu a mohou věnovat více času záchraně životů nás všech.

Všichni společně proti koronaviru

Krátce po začátku koronavirové pandemie na jaře roku 2020 jsme v vydali aktualizaci mobilní aplikace Mapy.cz pro Android a iOS, která umožnila uživatelům sdílet svoji polohu a následně dokázala podle historie jejich polohy upozornit na zvýšenou pravděpodobnost nákazy virem covid-19 a poslat notifikaci. Vznikla i nová webová stránka, která umožňovala nahlášení v případě, že byl člověk pozitivně testovaný na koronavirus. Funkci si aktivovalo více než milion uživatelů.