Redaktor domácí rubriky

Pro muže i ženy Absolventi Plný úvazek

Pro server Novinky a deník Právo hledáme redaktora se zaměřením na domácí zpravodajství.

Získejte stabilní zázemí, přijďte do inspirujícího prostředí a staňte se součástí nejčtenějších médií s velkým dosahem a reálným dopadem.

V jakém týmu budete pracovat? 

Tým tvoří reportérky a reportéři se zaměřením na politiku, vzdělávání, zdravotnictví, bezpečnost, obranu, spravedlnost, kriminalitu, sociální otázky a další části života společnosti. Mají různě dlouho a bohatou zkušenost s tvorbou zpravodajství pro Novinky a Právo, ve svých oborech jsou každopádně špičkovými profesionály. Pro celý tým je charakteristická kolegiální spolupráce, přátelské vztahy a příjemná atmosféra. Jeho ambicí je díky nápadům a neotřelému přístupu nabízet čtenářům nejlepší informace a servis ve složité době. Těmito charakteristikami a přístupy se vyznačují i další oddělení celé redakce (ekonomické, regionální, zahraniční, přílohy…)

Co budete dělat a koho hledáme? 

 • Tvořit zpravodajství o dění v České republice (politika, školství, obrana, policie, soudy, zdravotnictví, příběhy, aktuální dění a další) podle zaměření (přechozí zkušenosti)
 • Přinášet nápady, náměty, tipy na zpravodajství ze svého oboru a diskutovat o nich s vedoucím a editory.
 • Vytvářet aktuální atraktivní, věcně správné, stylisticky kvalitní texty (především zprávy a rozhovory).
 • Pozice je vhodná pro absolventy VŠ a velká výhoda je jakákoliv praxe v médiích – ve zpravodajství.
 • Pokud zvládáte komunikovat v anglickém nebo jiném cizím jazyku bude to pro vás určitě plus.
 • Komunikativní a týmově orientovanou osobnost.
 • Schopnost pracovat pod tlakem a dodržovat pevné termíny.

Co nabízíme:

 • Atraktivní a pestrou práci s různorodými tématy a zajímavými spolupracovníky.
 • Práci s reálným dopadem – publikaci textů na serveru Novinky.cz a v deníku Právo.
 • Stabilní mediální prostředí s dobrým ekonomickým zázemím.
 • Profesionální a přátelské pracovní prostředí, které nabízí inspiraci.
 • Máme 30 dní volna (5 týdnů dovolené a 5 dní Free days), interní vzdělávaní, stravenkový paušál, pružnou pracovní dobu.
 • Spolupráci na HPP.
 • Sídlíme na pražských Vinohradech kousek od zastávky tramvaje.

Pokud vás nabídka zaujala budeme se těšit na CV společně s motivačním dopisem a s odkazy na vaši práci/portfolio. Pochlubte se nám! 

Na co se u nás můžete těšit

Home office lze dohodnout
V kanceláři bychom vás přeci jen rádi občas potkali, ať se nedivíme, kde jste se u nás vzali. Ale že jde někdy práce líp od ruky z domácího prostředí, tomu taky rozumíme. Domluvte se s nadřízeným a jistě najdete dobrý kompromis.
Lékař online 24/7
Zdraví je jen jedno, proto nám vaše zdraví jedno není. Našeho lékaře můžete využít ve dne v noci klidně z vaší postele, ať už chcete konzultaci nebo napsat eRecept.
Pružná pracovní doba
Někdo je ranní ptáče a nejvíc práce udělá se svítáním, někdo zas sova a nejvíc klidu na práci má večer. Důležité jsou pro nás kvalitní výsledky, ne váš rozvrh hodin.

Kde budete pracovat

Praha – Vinohrady

BORGIS a.s.
Slezská 2127/13
120 00 Praha 2 – Vinohrady
Nejbližší tramvajová zastávka je Vinohradská tržnice a v okolí je i dobrá možnost (bohužel placeného) parkování.
Metro
A – Náměstí Míru
Tramvaj
10 11 13 16 23 31
Bus
134

Kudy vede cesta do Seznamu

Koukněte, jak vypadá výběrko, pohovor nebo první den v Seznamu, ať se vaše cesta na vysněnou pozici obejde bez zbytečných škobrtnutí.

1 Zaslání životopisu

Dejte nám o sobě vědět, i když třeba hned nevíte, co by vám slušelo za pozici. Míst máme spousty a HR profíků taky, určitě něco vymyslíme.

2 Jak probíhá výběrko

Pokud vaše kvality pasují na pozici, zavoláme vám a probereme vzájemné představy o nástupu, náplni práce nebo finančním očekávání. Máme shodu? Rádi vás pozveme na první (nebo druhé) kolo pohovoru.

3 A je tu samotné výběrko

Výběrka probíhají online i offline, ale nebojte se žádného výslechu, je to spíš profesní pokec a upřímnosti si ceníme.

4 Je to tady! Nabídka práce

Do týmu skvěle pasujete a rádi bychom vás pasovali na Seznamáka. E-mailem vám proto pošleme oficiální nabídku práce, kde znova shrnujeme důležité body spolupráce. Všechno souhlasí? Prima, dejte nám vědět, že do toho jdete s námi.

5 Vítejte na palubě, aneb Pre-onboarding

Skvěle, plácli jsme si na spolupráci. Smlouvu u nás můžete podepsat v den nástupu, ale jestli už se nemůžete dočkat, připravíme ji k podpisu i dřív. A rovnou můžete nasát informace na dobrém kafi s někým z budoucího týmu.

6 Hurá, váš první den v Seznamu

Každý začátek měsíce vítáme všechny nováčky u nás na centrále v Praze. Vyřešíme potřebnou administrativu, předáme vám techniku, seznámíme vás s kolegy a nakonec vás provedeme po našem labyrintu.

7 Adaptace aneb jééé, funguje to!

Na začátku to vypadá možná trochu chaoticky, ale nebojte, máme promakaný systém školení pro každou pozici, takže co neumíte, rádi naučíme.

8 Umíte vše levou zadní? Pak je tu interní vzdělávání

Po rozpačitém začátku jste už profíci v oboru, gratulujeme. A protože umět všechno je nuda, náš tým trenérů vám rád poradí s dalším rozvojem. A nabídka je nekonečně bohatá, vybrat si můžete z našeho e-learningu nebo školení přímo na míru.

Zajímá vás tato pozice?

Zajímá vás tato pozice?